Informace pro studenty JČU v Českých Budějovicích

KDY, KDE, JAK: YouTube kanál Matematické problémy nematematiků: live stream (6x za semestr, typicky ve středu v 17:30 - 19:00) + záznamy.
VÁŠ ORG: Tomáš G. Roskovec


KATEDRA APLIKOVANÉ MATEMATIKY A INFORMATIKY       (Ekonomická fakulta JČU v Českých Budějovicích)

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity je fakultou zajišťující především vzdělání v ekonomických oborech. Kromě nich zde lze studovat také manažerské obory, regionální rozvoj a také aplikované matematické a informatické obory jako ekonomickou informatiku a finanční matematiku. Momentálně prochází studium obměnami a novými akreditacemi Aktuální seznam oborů naleznete zde. Přestože jde zejména o humanitní vědy, exaktní metody jsou vyučovány odborníky a aktivními výzkumníky a pro příznivce matematiky jsou exaktní obory jednou z nejlepších možností v Českých Budějovicích. Dobrou alternativou ke studiu matematiky, informatiky a příbuzných věd mohou být i Pedagogická fakulta JČU a Přírodovědecká fakulta JČU.

Katedra aplikované matematiky a informatiky zajišťuje exaktní předměty pro celou EF. Zaměstnanci se skládají z absolventů pěti univerzit. Díky tomu zde najdete specialisty od aplikované statistiky přes informatiku, pedagogiku a optimalizaci až k matematické analýze. Většina studentů nepřijde během studia do kontaktu s nejnovějším výzkumem pracovníků, ale zájemci o exaktní obory zde můžou najít vedoucího práce na vědecké úrovni evropského formátu. Mezi nejvýznamnější členy katedry patří statistik Tomáš Mrkvička, oceňený mimo jiné cenou rektora JČU za nejlepší publikaci univerzity, cenou nakladatelství Wiley pro 5. nejcitovanější článek v oboru a řadou prestižních grantů.